>> <<
UPMS has already 6979 students 6979
New contest!
Sign up!

7. lecture:Politicians and bankers – a dangerous combination

Lecturer: Ivan Mikloš | Wednesday, 6. 4. 2011

Comments

9 comment(s). Display all comments.

Peter Markotan

Tomas, toto je perfektny napad. Politicky nepriechodny ale prakticky pre sukromny sektor. Cela byrokracia okolo platieb by sa zjednodusila. Vznikol by ale problem ze stat by prerozdeloval peniaze na socialne ucely a zdravotnictvo z jedneho celeho balika. Mozno by stalo za to aby toto niekto z MESA 10 alebo inej organizacie rozanalyzoval.

20.08.2011 | 21:01:23
Filip Rosa

Pravidelne čítam po zvládnutí testu aj komentáre ďaľších študentov a prídu my zmysluplné a nielen autori ale i ja by som sa rád dozvedel reakcie “nášho učiteľa” na dané návrhy. Prípadne ak nie hneď v komentároch, mohli by ste tie, čo Vás najviac zaujmú spomenuť v úvode nasledujúcej prednášky.
Škoda nestihol som sa prihlásiť do súťaže ako zlepšiť UPMS:).

14.04.2011 | 18:28:33
Jozef Navračič

Kazdy sektor cashflow kvadrantu ma ine danove a odvodove zakony.

Dane populisticky na ich zaciatku mali byt pre dobro vacsiny,ale rychlo sa to stal nastrojom ktory je vyhodny pre minimum ludi,vlady a obrovskych korporacii,banky.

Zaver -aby to niekedy bolo vyhodne pre beznych ludi a obcanov,politika a ekonomika celkovo,musela by byt uplne ina ako je,muselo by to fungovat na principe kde nie je penazny system alebo je len je kryty zlatom tak ako kedysi bol aby bol nejako udrzatelnejsi a istejsi a politika a filozofia globalnej ekonomiky by musela byt uplne ina,to je samozrejme utopicke a je to realne len ak by sa zmenilo myslenie roznych ludi a hlavne tych co zo systemu ako je nastaveny teraz tazia a nemozu si dovolit pre nejaku pricinu zastavat svoju funkciu inak

14.04.2011 | 12:43:09
daniel misina

Zaujimalo by ma, ci je este vobec spravne hovorit o “bohatych” krajinach, kedze su tak extremne zadlzene. Nejde tak trochu o morbidny humor?

13.04.2011 | 22:38:22
Pavel Šimon

Mám otázku na “nášho učiteľa”:
S vašimi východiskami principiálne súhlasím (nakoľko vy ste učiteľ, tak tomu rozumiete asi viac ako my), ale zatiaľ som nenašiel zásadné závery. A najmä čo ma viac mrzí: ešte menej vidím prenos teórie do praxe. Vy ste jeden z ministrov vlády, ale váš odkaz z prednášok mi celkom chýba v činnosti vlády.
Je to tak, alebo špatne vidím?

08.04.2011 | 20:15:31