>> <<
UPMS má už 6979 študentov 6979
Nová súťaž - doštuduj za odmenu - Výhercovia

Robo, buď konečne chlap, poď na férovku!

Streda, 29. 2. 2012

Na tlačovej konferencii 27. februára 2012 som vyzval Roberta Fica na politickú férovku - debatu pred televíznymi kamerami. Mám na túto výzvu viacero dôvodov.

Ten najdôležitejší je, že o pár dní máme na Slovensku voľby, ktoré rozhodnú o ďalšom osude Slovenska. Dovolím si tvrdiť, že od pádu komunizmu až doteraz, najmä však medzi rokmi 1998 - 2006 a od roku 2010 až doteraz, som sa dosť zásadným spôsobom podieľal na ekonomickej transformácii a určovaní ekonomického vývoja Slovenska. A dovolím si, možno neskromne, poznamenať, že tento vývoj bol, napriek všetkým problémom a ťažkostiam, pozitívny.

Najmä vďaka reformám, ktoré sme presadili, sa Slovensko zmenilo z čiernej diery Európy na reformného tigra. Od roku 2000 až doteraz máme najrýchlejší priemerný ekonomický rast zo všetkých krajín EÚ27. V ekonomickej úrovni sa približujeme vyspelým krajinám, takmer sme už dostihli Českú republiku a predbehli sme Maďarsko (už v roku 2006).

V tejto situácii máme o pár dní voľby, ktoré môžu rozhodnúť o zásadnej zmene tohto úspešného kurzu. Hlavnou hrozbou je strana Smer-SD Roberta Fica, ktorej pozícia je taká silná, že možno bude vládnuť sama a ktorá sa chystá robiť v ekonomickej politike také fatálne chyby, že úspech Slovenska je vážne ohrozený. Za všetky spomeniem len zrušenie rovnej dane, zhoršenie pružnosti trhu práce, zastavenie reformy justície, či demontáž druhého piliera.

Budúcnosť krajiny je vážne ohrozená, avšak predvolebná kampaň a diskusia, vrátane mediálnej, nie je o programových alternatívach riešenia vážnych problémov, ktorým budeme musieť čeliť, ale o gorilách, sasankách a iných spravodajských hrách. Chcem o týchto veciach diskutovať a chcem o nich diskutovať s Robertom Ficom, ktorý sa takejto diskusii programovo a zbabelo vyhýba.

Ďalším dôvodom, prečo vyzývam Roberta Fica na politickú férovku je fakt, že sa mojej osobe a jej kritizovaniu, často až osočovaniu, pomerne intenzívne venuje. Čo sa týka jeho lživých obvinení na moju adresu, riešim ich súdnou cestou  a napriek tomu, že som už tri súdy vyhral, stále tento proces nie je definitívne ukončený kvôli tomu, že docent, doktor a  kandidát právnych vied R. Fico dokonale využíva všetky slabiny harabinovského stavu nášho súdnictva na nekonečné naťahovanie sporu z procedurálnych dôvodov.

Naposledy som v televíznej debate diskutoval s Robertom Ficom niekedy na jar roku 2006. Odvtedy ani raz, napriek tomu, že uplynulo takmer šesť rokov. O tom, že Robert Fico si svojich diskusných oponentov starostlivo vyberá svedčí skutočnosť, že kým so mnou nediskutoval v elektronických médiách šesť rokov, s predsedom KDH Jánom Figeľom diskutoval v televízii od pádu vlády, teda za necelých päť mesiacov, šesťkrát! Ďalšie dve stretnutia si dali v rozhlase.

Na moju výzvu na politický televízny duel reagoval Fico na tlačovej konferencii 28. februára 2012. Zase tá istá pesnička - kritika, obviňovanie, osočovanie. Zase som sa veľmi pobavil, keď som počul hlas podobný Ficovi, ako obviňuje iných z korupcie. To podstatné však v reakcii Robera Fica chýbalo - chlapská odpoveď na moju výzvu. Do televíznych debát chodí vždy s tým istým oponentom, na ktorého si zjavne verí. Je smutné, že televízie mu túto stratégiu tolerujú a umožňujú.

Robert Fico opäť potvrdil, že je zbabelec a že vie útočiť len zákerne odzadu. Opätovne ho teda vyzývam na politickú férovku pred kamerami a keď už nemá toľko cti a odvahy, aby túto výzvu prijal, tak nech sa aspoň jasne vyjadrí, či ju prijíma, alebo nie.
 Páči sa vám tento príspevok? Zdieľajte ho s priateľmi!