>> <<
UPMS má už 6979 študentov 6979
Nová súťaž - doštuduj za odmenu - Výhercovia

Mimoriadny vianočný blok prednášok na tému:Ako zmeniť Slovensko (Martin Bruncko)

Lektor: UPMS | Štvrtok, 8. 12. 2011

Diskusia

Počet príspevkov v diskusii je 7. Zobraziť celú diskusiu.

Roman Zvrškovec

Slovensko veľmi potrebuje kvalitných robotníkov, ktorý sa budú živiť samostatne, ale to pochopíme až vtedy, keď remeselník zarobí 30€ za hodinu a ako že kvalifikovaný inžinier 15€ čo už teraz je reálny obraz. Čo my chýba na Slovensku je disciplína vo všetkých aspektoch, rešpekt pre učiteľov a ľudí ktorí vedú naše deti ku vzdelaniu a ostatným veciam. Je toho tak veľa a máme sa ešte veľa učiť.

03.01.2012 | 14:27:14
Roman Zvrškovec

Pekný článok a zaujímavé názory diskutujúcich. Ja by som si zobral z každého niečo a spojil to dohromady. Pod podporou vedeckej činnosti by som si vedel predstaviť zoštíhlenie množstva vysokých škôl. Však aj tak nám z nich vychádzajú stredoškoláci, ktorý boli o 5 rokov dlhšie v škole. Vysoká škola nemôže byť domovom pre ľudí, ktorí si povedia, že sa dá vychodiť na “éčko” a taktiež nemôže byť domovom ľudí, ktorí pre “áčko ” spravia skoro všetko a po opustení lavíc nevedia nič. To je môj názor na dnešné vysoké školstvo a pritom som sám z neho vyšiel, ale v trochu inom čase, nie v dnešnom. Na druhej strane sa určite nedá povedať, že poďme všetkých za každú cenu urobiť vzdelaných.

03.01.2012 | 14:27:01
Boris Fačkovec

porovnavat stanford so slovenskymi skolami je ako porovnavat hotel hilton so zbojnickou chatou. stanford ma uplne ine ludske kapacity a uplne iny rozpocet. ked sa najde 1 genius, zanikne, pokial nie je v plodnom prostredi. page a brin mali znamych ekonomov, hockedy mohli ist popytat o radu profesorov, ktori robia state-of-the-art vyskum a neriesili to, kde si kupia lacnejsi parizak. v usa je centrum vedy, anglictinou hovori svet. ako chcu pritiahnut niekoho zo zahranicia? na male slovensko sa nikomu nebude chciet ani za dvojnasobny plat, ako mu ponuknu v usa.
riesenie je uplne ine. radicova bola nedavno na oxforde a videla, kolko tam je slovakov. mame kopu talentovanych a pracovitych absolventov strednych skol. mnohi z nich si z financnych dovodov nemozu dovolit studium na v uk/usa. zaplatte im bc a phd studium v usa alebo uk s tym, ze im zaplatite aspon dostojny (polovicny ako by dostali v usa) plat, ked sa vratia. efektivnejsi sposob dotahnutia kvality neexistuje.

19.12.2011 | 15:33:10
Tomáš Janík

Cau Patrik,
Mna velmi bije do oci, ak niekto na Slovesku, kde zije 600tis ludi na hranici chudoby, da 30mil eur na nejake nanotechnologie. Navyse pan Bruncko hovori o tom, ze veda nie je o kamaratsve. Nie je nahodou pan Bruncko dobry kamarat pana Miklosa? Ak ano, tak uz len tento prvy krok bol zly.
Ja by som velmi rad uveril rozpravkam pana Bruncka o tom, ako tu vytvori velke vedecke projekty a da pracu ludom. Len podla mna su to len lzi. Ved pozrime sa na pana Matovica, co vsetko urobil preto, aby dostal od politickych stran len 10 mil eur do statneho rozpoctu pre nas vsetkych. A nepodarilo sa mu to…...Matovic ma pravdu, tito ludia okolo Miklosa su rovnaki mafiani ako Smer a ostatni.

Tu je moj najnovsi clanok teraz tak trochu zabavnou formou o dochodkovom systeme
http://amaterskenoviny.comule.com/dochodok.php

10.12.2011 | 14:40:51
Patrik Spisiak

Aj v Anglicku a Nemeck zily v casoch Rimskej rise jednoduche narody a teras to us neplati takze toto by som nebral ako argument a prave tymto sposobom sa da dostat ludi od pasu ale najprv treba zdrave podnikatelske prostredie a kvalitne skolstvo.

10.12.2011 | 00:32:51