>> <<
UPMS má už 6979 študentov 6979
Nová súťaž - doštuduj za odmenu - Výhercovia

3. prednáška:Prečo a ako sa Československo rozpadlo (Ivan Mikloš)

Lektor: UPMS | Štvrtok, 24. 5. 2012

Diskusia

Počet príspevkov v diskusii je 9. Zobraziť celú diskusiu.

Tomáš Janík

Ja si myslim, ze je uplne jedno kolko kto ma rokov, podstatne je, aby v politike boli ludia, ktori politike dobre rozumeju. A ja sa tu snazim dokazat, ze Miklos politike nerozumie, ale ja mozno ano.
No a potom jasne, ze zapad vedel, ze my sme na vychod a do afriky posielali velmi lacne a dobre zbrane, ale vstupom do NATO nam to zatrhli, pretoze biznis so zbranami chcel mat len zapad pre seba. Mimochodom zmodernizovat povazske zbrojovky by nebol ziadny problem, skuseni strojari tu boli, aj su, ale teraz su bez prace alebo to robia na cierno. Velmi vela ludi zabuda na tom, ze zapad je nas konkurent a nie butlava vrba…

01.06.2012 | 11:54:12
Zdenka Konečná

Tomáš, veď práve to je chyba, že mladí, neskúsení sú vo funkciách. Zober si koľko zla napáchali takí Kaliňák alebo Lipšic - bez praktických skúseností, Lipšic ani nemal skončenú koncipientsku prax, už robil pradcu, resp. ministra spravodlivosti, vnútra.
Nesúhlasím s viacerými vyjadreniami p. Mikloša, prax hovorí niečo úplne iné.
Zbrane vyvážané najmä na Považí, boli už počas komunizmu nekonkurencieschopné...
to je hlúposť, robila som firmu, kde po revolúcii sa vo veľkom vyvážali zbrane (deklarované boli ryby), lenže korupcia a klientelizmus je u nás ochraňované halavne ministerstvom vnútra - preto stále sú úniky v stovkách miliónov a postihovaní čestní občania. Podvodníci stále majú zelenú.
Skús si prečítať napr. ZRELOSŤ NA REFORMU: ZASTAVIŤ OBCHODOVANIE SLOVENSKA SO ZBRAŇAMI S PORUŠOVATEĽMI ĽUDSKÝCH PRÁV

01.06.2012 | 10:15:59
Tomáš Janík

Ale ved vsetko ma svoju postupnost. Ja som prejavil a este stale mam zaujem prednasat na UPMS a az potom, ako by sa ukazali moje navrhy za spravne, potom by som pokracoval v rieseni vacsich ekonomik. Ale nas mladsich nechcu pustit ku kormidlu. Preco politicke stany nerobia nabor mladych ludi? Preco sa nedava politicky priestor v televizii aj nezavislym ludom, ktori maju zaujem o politicke dianie?

29.05.2012 | 14:36:14
Anton Kovalcik

Pán Tomáš Janík, čo ťa tu ešte drží? Prečo neprednášaš ekonómiu na Oxforde, alebo Cambridge?

28.05.2012 | 19:24:10
Tomáš Janík

Pokusim sa este pokracovat vo vysvetlovani, ako funguje ekonomika, ale uz ma to velmi vycerpava a navyse nie je jednoduche protiargumentovat prednasku len s 1000 znakmi.
Miklosov argument, ze ceny boli dlhodobo drzane na nizkej urovni a preto ich bolo treba zo dna na den zdvihnut o 60% je loz. CSR tvorilo za komunizmu prevazne uzavretu ekonomiku a navyse sa nijako krajina nezadlzovala. A to podstatne je to, ze ak bolo mlieko dotovane, tak bolo dotovane z inej oblasti priemyslu, ktora bola ziskova. Ale tym, ze sa zdvihli ceny o 60% a prepustilo sa 10% ludi, co je asi 300 000ludi, tak tym sa z tychto ludi urobili zobraci a naopak hned po 89, majitelia pohostinstiev, obchodov, pekarni, masiarstiev, kupalisk atd sa stali velmi bohatymi ludmi. Stavali si dva domy, kupili si moderne auta a to vsetko na ukor ludi, ktori sa dostali do chudoby.

26.05.2012 | 19:40:02