>> <<
UPMS má už 6979 študentov 6979
Nová súťaž - doštuduj za odmenu - Výhercovia

5. prednáška:Mýtus o tom, že reformy nič nepriniesli a „motáme sa dokola“ (Miroslav Beblavý)

Lektor: UPMS | Štvrtok, 23. 2. 2012

Diskusia

Počet príspevkov v diskusii je 4. Zobraziť celú diskusiu.

Pavol Škulavík

to ze sa motame dokola je pravda, co pravica opravi to lavica pokazi, ludom to dojde a zavola pravicu, ta robi nepopularne opatrenia co po case nasrie ludi a zvolia si populistov z lavice a tak dokola… :(

29.07.2014 | 10:19:10
Tomáš Janík

Tvoj pohlad je velmi kratkozraky, myslis si, ze som taky hlupy, ze chcem brat pracu ludom? Vdaka ludom, ako si ty, mladi ludia musia dnes striekat v Bratislave Volkswageny namiesto toho, aby sa prechadzali po lesoch a davali pozor na nase najvacsie bohatsvo, vdaka tvojim nazorom zo Slovenska ludia vo velkom odchadzaju a rodiny sa z nedostaku penazi rozvadzaju, pretoze pracovne pomery v zahranicnych pasovych halach su odporne, namiesto toho, aby ludia sedeli v garazi a zivili sa drobnymi remeselnickymi pracami, tak ako tomu bolo v dobe, ked sa na Slovensku zilo dobre a ked sa zakladali rodiny a ludia boli k sebe slusni a mili. Ale to by si sa musel najskor v skole dobre potrapit, aby si na toto vsetko prisiel.

05.08.2013 | 00:49:17
Slavomír Ogurčák

Keby tu neboli zahraničné podniky, tak kto by dal ľuďom prácu? Myslíš, že v slovenských podnikoch ľudia nemakajú? S Maďarmi by som Slovákov neporovnával, pretože majú úplne iné podmienky ekonomiky. Sú viac sebestačný a ich ekonomika je väčšia než naša. V posledných rokoch sú navyše na pokraji bankrotu, čo sa odrazí v horšej budúcnosti a to uvidíš, ako potom budú musieť makať, aby sa mali lepšie. Radšej je lepšie si brať príklad z podobných ekonomík, ktoré majú svetlú budúcnosť ako hlavne Estónsko.

19.06.2012 | 00:13:37
Tomáš Janík

Tazko sa niekomu, kto ma plat niekolko tisic eur vysvetluje, ze beznemu obcanovi ide v prvom rade o to, aby mal pracu, ktora ho bavi aj za cenu nizsieho hdp ako to, ze sice makroekonomicke grafy mame najlepsie, ale ludia sa musia neporovnatelne viac namakat v halach zahranicnych investorov. Ludia dnes nemozu podnikat, pretoze to stat svojimi reformami znemoznil, ale ludia musia posluchat zahranicnych nadriadenych… Polopate povedane Madar sa ma rovnako ako my, ale s tym rozdielom, ze cely den sa vala na poli a pestuje si papriky, ale Slovak maka ako kon… Ale toto nepochopia ludia ako Miklos, Beblavy atd.
Avsak niektori ludia tomu velmi dobre rozumeju, napriklad byvali poradcovia prezidenta Schustera kritizovali jednotnu dan, byvaly riaditel socialnej poistovne ktitizoval druhy pilier a aj dalsi z aliancie podnikatelov, ale nikto ich nepocuva…..

23.02.2012 | 22:25:32